Marten Putstraat 16, Brummen | € 1.175.000,- k.k.

 

Vrijwel midden in de dorpskern van het bijzonder mooie dorp Brummen staat “HUIZE BRUNHEIM”. Een indrukwekkend, uiterst royaal en zeer verzorgd Rijksmonumentaal Huis op een perceel van 4.000 m² grond. Dit prachtige huis is gelegen naast de Nederlands Hervormde Kerk te Brummen, een gezellig en karakteristiek dorp gelegen in de stedendriehoek Zutphen – Apeldoorn – Arnhem. Huize Brunheim kent een lange maar ook zeer belangrijke historie voor de omgeving en voor het dorp Brummen. De geschiedenis gaat maar liefst terug tot in het jaar 794. Na verschillende bewoners en eigenaren is het huis in 1993 in bezit gekomen van de huidige eigenaar. Vanaf dat moment is het huis grondig aangepakt en van top tot teen gerenoveerd, uiteraard met behoud van authentieke details. Onder begeleiding van architect Hoogenberk uit Voorstonden is het huis verbouwd en afgelopen jaren verder verbeterd en gemoderniseerd. Het resultaat is werkelijk uniek! Door jaarlijks onderhoud verkeert het huis werkelijk in een concoursstaat! Huize Brunheim is thans in gebruik als woonhuis en gedeeltelijk als praktijkruimte. Een bijzondere kans voor wie op zoek is naar een uniek en statig huis in topconditie gelegen in een dorpskern!

Indeling hoofdhuis

Parterre 

Statige entree met bordestrap. Dubbele toegangsdeur met vestibule. Centraal gelegen hal die toegang geeft tot alle hoofdvertrekken op de begane grond. De hal is voorzien van een marmeren vloer. Direct naast de entree bevindt zich de bibliotheekkamer. Een prachtige werkkamer waar delen van de muurresten van omstreeks 1400 zichtbaar zijn. De prachtige planken vloer en het oude rookkanaal complementeren deze ruimte. Tegenover de bibliotheek ligt de woonkamer en via de kamer en suite deuren bereikt u de eetkamer. Bijzondere ruimten met hoge plafonds. De naastgelegen serrekamer zou omstreeks 1896 zijn vervangen. Originele muurschilderingen zijn in deze ruimte prachtig zichtbaar. Vanuit de serrekamer loopt u via de teakhouten trap rechtstreeks de tuin in. Vanuit de hal bereikt u de luxe en goed geoutilleerde keuken. De keuken (2006) is voorzien van een granieten aanrechtblad, Siemens stoomoven, AEG combi-oven, Siemens 4-pits gasstel met wokbrander en een lavagrill, koelkast en vaatwasser. Op de wanden sieren prachtige witjes. De keuken geeft toegang tot de praktische bijkeuken in het bijgebouw. In de hal bevindt zich een toiletruimte, de toegang tot de oude kelder en de trapopgang naar de …
 

1e Verdieping 

Overloop. 4 ruime slaapkamers met eveneens hoge plafonds. Luxe badkamer (2014) voorzien van inloopdouche (stort- en handdouche) en dubbele wastafel. Separate toiletruimte. De overloop geeft toegang tot het bijgebouw en via een vaste trap heeft u toegang tot de …
 

2e Verdieping 

De prachtige etage is in 1994 gerealiseerd. Een compleet nieuwe geïsoleerde kap is in dat jaar op het hoofdhuis geplaatst. 4 Grote lichtkoepels en 7 dakramen zorgen voor veel licht op deze verdieping. De 2e verdieping bestaat uit een grote multifunctionele zolder met toegang tot het dak van Huize Brunheim, 2 ruime kamers, een wasruimte met wasmachine- en drogeraansluiting en de cv-opstelling. Tevens bevindt zich op deze verdieping een luxe en ruime badkamer (2006) voorzien van een douche (stort- en handdouche), toilet, bidet en een wastafel (sanitair van Philippe Starck). Op de zolderverdieping siert een robuuste planken vloer.

Indeling bijgebouw (koetshuis)

Parterre

Eigen entree. Toilet. Kleine spreekkamer (voormalig koetsiersverblijf). Corridor naar de bijkeuken en keuken in het hoofdhuis. De bijkeuken is voorzien van een grote en praktische kastenwand. Via de achterentree bereikt u het zeer riante en fraai aangelegde terras achter het huis. In het bijgebouw bevinden zich 3 spreekkamers en een grote wachtruimte op de begane grond. In de wachtruimte bevindt zich nog een oude tuigkast. De pantry / bar in deze ruimte is voorzien van een koelkast en een vaatwasser. Via een separate trapopgang heeft u toegang tot de …
 

1e Verdieping 

Overloop. Zeer riante en multifunctionele studeerkamer. 2e werkkamer die tevens toegang geeft tot het hoofdhuis.

Omgeving

  • Nabij diverse voorzieningen als winkels, sportvoorzieningen en openbaar vervoer.
  • Brummen beschikt over een eigen treinstation. 
  • Bushaltes op loopafstand.
  • Diverse basisscholen zijn in het dorp aanwezig.

Bijzonderheden

  • Prachtig karakteristiek en Rijksmonumentaal huis gelegen op een ruim perceel. 
  • Gelegen in de dorpskern van het gezellige dorp Brummen.
  • Unieke karakteristieke en authentieke details. 
  • Grote tuin voorzien van een eigen bos en prachtige tuinmuur.
  • In de tuin siert de oudste Lariks van Nederland

Details

Inhoud: ca. 1.920 m³
Woonoppervlakte: ca. 600 m²
Perceelgrootte: 4.000 m²